tlačítko návratu na úvodní stránku  Úvod

Hlášení 11. 7. 2018

Odbor životního prostředí Městského úřadu Rosice se obrací na všechny vlastníky lesa s následující výzvou: Z důvodu přetrvávajících mimořádně nepříznivých klimatických podmínek dochází v lesních porostech k dalšímu velkému rozvoji kůrovců, což dále vytváří nebezpečí šíření kůrovcové kalamity. Nadále je proto potřeba provádět důsledné kontroly lesních majetků za účelem zjištění výskytu a rozsahu napadení stromů kůrovci, a to v intervalu minimálně každých 10 – 14 dnů. K ochraně proti uvedeným škůdcům je nutné likvidovat pro kůrovce atraktivní dřevo (vývraty, oslabené a usychající jedince), zejména pak průběžně vyhledávat a včas vhodným způsobem asanovat dřevo již kůrovci napadené (nejlépe okamžitým vytěžením a odvozem stromů z lesa, popř. provést chemické ošetření nebo odkornění a spálení kůry). Je nezbytně nutné, aby vlastníci lesů postupovali i podle pokynů svých odborných lesních hospodářů. Více na vývěsce MěÚ.

 

Stomatologická ordinace DENS caninus s.r.o. Zbýšov hledá brigádně, na dlouhodobou spolupráci, zdravotní sestru nebo zubní instrumentářku. Jedná se o práci na dohodu o provedení činnosti. Požaduje znalost práce na PC. Bližší informace na tel. č.: 546 431 537.

Česká pošta Zbýšov přijme pracovníka přepážky formou Dohody o pracovní činnosti na zástup za dovolené a nemoci. Bližší informace přímo na poště Zbýšov nebo na tel. č.: 954 266 411.

Dále Pošta Zbýšov přijme listovního doručovatele. Nástup možný ihned. Bližší informace na tel. č. 734 876 684.

 

Firma Metaldyne Oslavany nabízí nově nástupní bonus 30.000 Kč pro pozice Seřizovače AMP 30 do lisovny za tepla a Seřizovače do lisovny za studena v  oslavanském závodě, do zbýšovského závodu na pozice Obsluha CNC, Nástrojař a Seřizovač CNC – vedoucí směny.

Nástupní bonus 30.000 Kč Metaldyne nabízí i pro 12 nových zaměstnanců na pozice Provozního elektrikáře a Strojního mechanika k doplnění týmu oddělení údržby pro zavedení nepřetržitého provozu. Nabídka platí i pro čerstvé absolventy.

Metaldyne Oslavany také nabízí letní brigádu od 18 let, odměna až 1.760 Kč za dvanáctihodinovou směnu. Pro zájemce o prospěchové stipendium a jejich rodiče se koná příští čtvrtek 19. července exkurze, přihlásit se můžete na personalni@aam.com. Více na www.metaldyne.cz nebo na tel. čísle 515 517 153.

 

Tento pátek 13. července od 19:30 do 22:00 hod. se bude konat na místním koupališti večerní koupání s kapelou Strideo. Všichni jste srdečně zváni.

 

V sobotu 14. července přijede do našeho města česká firma z Písku, která nabízí ve výprodeji textilní zboží s 60% slevou. Např. bavlněné, krepové a bambusové povlečení, výběr prostěradel, ručníky, osušky, prošívané deky a polštáře, halenky za 50 Kč, dámské elastické kalhoty a jiné zboží.

Pan Hájek bude nabízet veškeré domácí potřeby – 39 Kč/ks.

Oba prodeje se uskuteční v sobotu od 9:00 do 11:30 hod. na Poustkách.

 

Soukromý prodejce bude zítra tj. ve čtvrtek 12. července a v pátek 13. července od 7:00 hod. u bývalé prodejny drogerie prodávat ovoce a zeleninu. Den předem si lze objednat okurky nakladačky na tel. č. 775 342 472. Zdrží se do vyprodání zásob.