tlačítko návratu na úvodní stránku  Úvod

Hlášení 13.2.2018

Dům Zdraví Zastávka sděluje, že kožní ambulance nebude ordinovat ve dnech 15. – 25. února.      

 

Odbor životního prostředí Městského úřadu Rosice se obrací na všechny vlastníky lesa s následující výzvou:

Z důvodu dlouhodobě trvajících nepříznivých klimatických podmínek došlo v lesních porostech k velkému rozvoji kůrovců, což vytváří další nebezpečí rozsáhlé kůrovcové kalamity.

Proto je třeba provádět důsledné kontroly lesních majetků za účelem zjištění výskytu a rozsahu napadení stromů kůrovci, a to v intervalu minimálně každých 10 14 dnů.

K ochraně proti uvedeným škůdcům je nutné zejména průběžně vyhledávat a včas vhodným způsobem asanovat dřevo již kůrovci napadené (nejlépe okamžité vytěžení a odvoz stromů z lesa, popř. provést chemické ošetření nebo odkornění a spálení kůry).

Je nezbytně nutné, aby vlastníci lesů postupovali i podle pokynů svých odborných lesních hospodářů. Více na vývěsce MěÚ.

 

Městská knihovna Zbýšov pořádá zítra tj. ve středu 14. února v 18:00 hod. cestovatelskou přednášku o Skandinávii a Pobaltí. S průběhem pestré expedice vás formou nádherných fotografií a videoukázek seznámí cestovatel a spisovatel Jiří Mára. Všichni jste srdečně zváni.

 

Základní škola a Mateřská škola Zakřany zvou všechny děti a rodiče na Maškarní karneval pro děti, který se koná tuto sobotu 17. února od 14:00 hod. v sále OÚ Zakřany. Pro všechny účastníky je přichystáno malé občerstvení, sladké odměny pro děti a slosování vstupenek. Přijďte se pobavit a prožít příjemné odpoledne.

 

Hokejové družstvo Lokomotiva Zbýšov sděluje, že zápasy, které se měly odehrát ve dnech 14. a 18. února na zimním stadionu v Náměšti nad Oslavou, jsou z důvodu nemoci a dovolených odloženy.

 

Firma Metaldyne Oslavany stále roste a proto obsazuje nové pozice IT administrátora, disponenta logistiky a účetní, dále přijme 3D technika, provozního zámečníka, obsluhu VZV, obsluhu CNC a seřizovače lisů. Více naleznete v letáčcích, které Vám tento týden doručí Česká Pošta nebo v sekci kariéra na www.metaldyne.cz.