tlačítko návratu na úvodní stránku  Úvod

Hlášení 31. 1. 2018

Dům Zdraví Zastávka sděluje, že Diabetická a revmatologická ambulance nebude ordinovat ve dnech 12. – 16. února.

MUDr. Roman Popek oznamuje pacientům, že příští týden 5. – 9. února bude čerpat řádnou dovolenou. V akutních případech bude zastupovat MUDr. František Ševčík.

MUDr. Ševčík a MUDr. Zelníčková nebudou ordinovat zítra tj. ve čtvrtek 1. a v pátek 2. února. Zástup MUDr. Popek. V týdnu od 5. – 9. února je odpolední ordinace pouze ve středu, ostatní dny dopoledne.

MUDr. Fialová, Zdravotní středisko Zakřany, nebude ordinovat v pondělí 5. a v úterý 6. února, zástup MUDr. Hálová, Nemocnice Ivančice.
Dětské středisko Oslavany nebude ordinovat ve dnech 1. – 16. února.

V době od 5. – 12. února (včetně) zastupuje MUDr. Kulhánek, Ivančice, 7:00-10:00 hod., úterý 12:00-16:00 hod., ostatní dny MUDr. Archmanová v běžných ordinačních hodinách v ambulanci Oslavany.

 

Společnost E.ON ČR, s.r.o., Znojmo, oznamuje, že z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie:příští středu 7. února od 7:30 do 14:00 hod., vypnutá oblast:

trafostanice Nová čtvrť (6041) – ulice Družstevní kromě č. 237, 307, 222, 224, Nová čtvrť, Na výhoně, Dolní kolonie, část ul. Na drahách od č. 83 směrem do kopce;

trafostanice u rybníka (6050) – ulice Na drahách, Pod rybníkem, část ul. Masarykovy po ul. Havířskou kromě č. 84, 79, 248, 45, 5, 119 a městského úřadu.Další informace na www.eon.cz, tel: 800 225 577.

 

MěÚ Zbýšov sděluje, že vybírá poplatky za svoz domovního odpadu, poplatky za psy, pozemky a hroby pro rok 2018. Platit můžete na pokladně městského úřadu v pondělí a středu od 8:00-17:00 hod., v úterý a čtvrtek od 8:00-13:30 hod. do konce měsíce září. V pátek je pokladna pro veřejnost uzavřena.

 

Město Zbýšov sděluje, že od 1. března bude zahájen provoz služby SENIORtaxi. Cenově zvýhodněná doprava pro seniory starší 65 let, nebo držitele průkazu ZTP a ZTP/P, s trvalým pobytem ve Zbýšově. Službu lze využít například k návštěvě lékaře, úřadu, služeb či nákupů v obcích Zbýšov, Zastávka, Rosice, Oslavany a Ivančice. K využití služby je nutná registrace žadatele, která probíhá od 1. února na pokladně městského úřadu na základě předložení občanského průkazu. Po registraci obdrží žadatel bližší podmínky pro poskytování služby včetně ceníku a taxikartu opravňující k využívání této služby.

 

Dále informujeme občany, že je prováděna výměna a výdej jodidových tablet, distribuovaných Jadernou elektrárnou Dukovany. Výdej probíhá v pracovní dny na pokladně městského úřadu. Tablety obdrží všichni obyvatelé s trvalým pobytem ve Zbýšově. Současně prosíme občany, aby přinesli staré nepoužité tablety k likvidaci. Děkujeme za spolupráci.

 

Vodárna Zbýšov vybírá za vodné a stočné z rodinných domů. Platit za vodu můžete v kanceláři vodárny na městském úřadu v pondělí a ve středu od 7:00 do 17:00 hod., v ostatní dny od 7:00 do 13:00 hod. Žádáme vás o uhrazení nejpozději do 5. února 2018.

 

Nadační fond Josefa Hycla nabízí oční vyšetření v Brně i s dopravou zdarma všem seniorům starším 65 let. Pokud máte pocit, že špatně vidíte, stačí se objednat na telefonním čísle 517 076 800. Nadační fond zajistí dopravu i vyšetření zcela zdarma: v dohodnutém termínu vás řidič vyzvedne v našem městě, odveze vás k očnímu lékaři do Brna a poté vás zase přiveze zpět. Více informací o projektu medbus najdete na vývěsce MěÚ nebo na www.medbus.cz.

 

Zítra tj. ve čtvrtek 1. února přijede do našeho města Kamenictví Pietra a bude nabízet veškeré kamenické práce se zimní slevou až 30 %. Firma provádí návrhy, výrobu a montáž nových pomníků, renovaci stávajících pomníků, sekání a obnovu nápisů a prodej náhrobních doplňků. Poradit, popřípadě objednat, si můžete za každého počasí zítra od 9:30 do 10:00 hod. na místním hřbitově.