tlačítko návratu na úvodní stránku  Úvod

Hlášení 4. 1. 2019

Vážení spoluobčané, letos se koná v celé České republice již devatenáctý ročník Tříkrálové sbírky. V našem městě budou tříkráloví koledníci navštěvovat domácnosti tuto sobotu 5. ledna. Všichni tak máme příležitost začít rok 2019 dobrým skutkem.

Tříkrálová sbírka pomáhá posilovat vědomí solidarity a dobročinnosti ve společnosti. Získané prostředky slouží především pro pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, rodinám v nouzi a dalším jinak sociálně slabým skupinám lidí, ke zkvalitnění a rozšíření nabídky sociálních služeb, poskytovaných oblastní charitou, v případě živelných katastrof i na humanitární pomoc v České republice i v zahraničí.

Pro případ, že by někoho koledníci nenavštívili nebo nezastihli doma a chtěl předat peníze do sbírky, bude ještě během pondělí k dispozici zapečetěná pokladnička na MěÚ v kanceláři tajemnice.

Upřímně děkujeme všem, kteří se rozhodnou jakýmkoliv způsobem podle vlastního uvážení a možností podpořit charitní dílo.

Všechny koledníky upozorňujeme, že sraz je zítra tj. v sobotu 5. ledna v 8:30 hodin v Městském kulturním centru na Jiráskově ulici.

 

Vodárna Zbýšov oznamuje, že provádí odpisy vodoměrů bytových družstev, rodinných domů ve Zbýšově, bytů SBD Réna Zbýšov, Zakřany, firem a podnikatelů Zbýšov, Zakřany, škol a bytů MěÚ. Žádáme obyvatele rodinných domů, kteří mají umístěny vodoměry v uzavřených prostorách a nebudou v době opisování k zastižení, aby stav vodoměru nahlásili na tel. č. 515 532 896 nebo 602 735 664, případně napsali na dodaný lístek a ten zaslali do kanceláře Vodárny. Termín vybírání vodného bude oznámen místním rozhlasem.

 

Myslivecký spolek Háje Zbýšov pořádá v sobotu 19. ledna tradiční Myslivecký ples v hornickém domě. K tanci a poslechu hraje hudba Orfeus. Předprodej vstupenek u p. Šutriepky, 9. května 151. Srdečně zvou pořadatelé.

 

Skupina orientálních tanečnic IRIS vás srdečně zve na Novoroční zábavu, která se bude konat příští sobotu 12. ledna od 17:00 hod. v Hornickém domě ve Zbýšově. Zahraje skupina Sagitta, vstupné 80 Kč, losování o ceny, občerstvení zajištěno. Přijďte strávit večer s orientem a dobrou zábavou. Rezervace na telefonu 733 667 075.

 

Dnes byly u Základní školy Zbýšov na Masarykově ulici nalezeny 3 klíče na šňůrce. Jsou uloženy na pokladně v přízemí MěÚ.