tlačítko návratu na úvodní stránku  Úvod

Hlášení 7. 2. 2018

Dům Zdraví Zastávka sděluje, že

Diabetická a revmatologická ambulance nebude ordinovat ve dnech 12. – 16. února.

MUDr. Valeš nebude ordinovat 8. a 9. února, zástup MUDr. Kuderová 7:00-12:00 hod.

MUDr. Kuderová bude zítra tj. ve čtvrtek 8. února ordinovat od 7:00-12:00 hod., odpolední ordinace odpadá.

 

MěÚ Zbýšov sděluje, že vybírá poplatky za svoz domovního odpadu, poplatky za psy, pozemky a hroby pro rok 2018. Platit můžete na pokladně městského úřadu v pondělí a středu od 8:00-17:00 hod., v úterý a čtvrtek od 8:00-13:30 hod. do konce měsíce září. V pátek je pokladna pro veřejnost uzavřena.

Město Zbýšov sděluje, že od 1. března bude zahájen provoz služby SENIORtaxi. Cenově zvýhodněná doprava pro seniory starší 65 let, nebo držitele průkazu ZTP a ZTP/P, s trvalým pobytem ve Zbýšově. Službu lze využít například k návštěvě lékaře, úřadu, služeb či nákupů v obcích Zbýšov, Zastávka, Rosice, Oslavany a Ivančice. K využití služby je nutná registrace žadatele, která probíhá na pokladně městského úřadu na základě předložení občanského průkazu. Po registraci obdrží žadatel bližší podmínky pro poskytování služby včetně ceníku a taxikartu opravňující k využívání této služby.

Dále informujeme občany, že je prováděna výměna a výdej jodidových tablet, distribuovaných Jadernou elektrárnou Dukovany. Výdej probíhá v pracovní dny na pokladně městského úřadu. Tablety obdrží všichni obyvatelé s trvalým pobytem ve Zbýšově. Současně prosíme občany, aby přinesli staré nepoužité tablety k likvidaci. Děkujeme za spolupráci.

 

Nadační fond Josefa Hycla nabízí oční vyšetření v Brně i s dopravou zdarma všem seniorům starším 65 let. Pokud máte pocit, že špatně vidíte, stačí se objednat na telefonním čísle 517 076 800. Nadační fond zajistí dopravu i vyšetření zcela zdarma: v dohodnutém termínu vás řidič vyzvedne v našem městě, odveze vás k očnímu lékaři do Brna a poté vás zase přiveze zpět. Více informací o projektu medbus najdete na vývěsce MěÚ nebo na www.medbus.cz.

 

Česká pošta Zbýšov nabízí brigádu na přepážce formou Dohody o pracovní činnosti jako zástup za dovolenou a nemoc a také nabízí místo uklízečky rovněž formou Dohody o pracovní činnosti. Bližší informace na tel. č. 954 365 271 nebo přímo na poště.

 

Městská knihovna Zbýšov pořádá příští středu 14. února v 18:00 hod. cestovatelskou přednášku o Skandinávii a Pobaltí. S průběhem velmi pestré expedice vás formou nádherných fotografií a videoukázek seznámí cestovatel a spisovatel Jiří Mára. Všichni jste srdečně zváni.

 

Městské kulturní centrum Zbýšov zve děti i rodiče na Dětský maškarní karneval s Pavlem Novákem, který se koná tuto neděli 11. února od 15:00 hod. v sále Hornického domu. Připraveny jsou soutěže, disko, tombola, vyhodnocení nejhezčích kostýmů, malování a tetování na obličej a odměny pro každého. Vstupné: dospělí 40 Kč, děti zdarma.

 

Paní Jelínková z Miroslavi bude v pátek 9. února od 11:30 hod. na Poustkách prodávat jablka, různé druhy, 18 a 19 Kč/kg a hrušky, 20-22 Kč/kg. Zdrží se do 13:30 hod. nebo do vyprodání zásob.