tlačítko návratu na úvodní stránku  Úvod

Hlášení 7. 6. 2017

Dům Zdraví Zastávka oznamuje, že kožní ambulance nebude ordinovat v pátek 9. června. MUDr. Kuderová nebude ordinovat v době od 26.6. – 30.7., zástup MUDr. Valeš, PO-PÁ 7:00-12:00 hod.

 

MUDr. Daniela Fialová, Zakřany, nebude ordinovat od 26.6 – 7.7. Zástup MUDr. Hálová, Nemocnice Ivančice, tel.: 546 439 514.

 

MUDr. Ševčík a MUDr. Zelníčková budou příští týden 12. – 16. června ordinovat pouze dopoledne, odpolední ordinace odpadá.

 

Zbýšovské farní společenství zve širokou veřejnost na Noc kostelů, která se koná v pátek 9. června od 19:00 do 23:00 hodin v místním kostele svatého Martina. Noc kostelů je evropskou a celonárodní akcí, která nabízí návštěvníkům možnost poznat společenskou, kulturní a historickou hodnotu kostelů, navštívit běžně nepřístupná místa a vytváří prostor pro setkání s vírou a křesťanstvím. Součástí programu bude i koutek pro děti. Ve 20:00 a 22:00 hodin vystoupí Zbýšovský chrámový sbor. K návštěvě akce srdečně zvou pořadatelé.

 

Mladší přípravka a (fotbalový klub mládeže) FKM KAHAN zve příznivce kopané na 1. ročník memoriálu Jindřicha Štilárka, který se koná tuto sobotu 10. června na stadionu TJ Baník Zbýšov. Začátek turnaje v 9:00 hod., občerstvení zajištěno.

 

Sdělujeme zájemcům, že od pátku 9. června od 12:00 hod. bude otevřeno městské koupaliště. Provozní doba: denně od 9:00 do 19:00 hod. V pátek bude vstup zdarma.

 

Základní a Mateřská škola Zakřany zvou všechny děti a rodiče v neděli 11. června na Pohádkový les. Sraz je v 15:00 hod. u lesa za zakřanskou vodárnou u fotovoltaické elektrárny. Přijďte se pobavit a zasoutěžit si – nikdo neodejde s prázdnou. V případě nepříznivého počasí se pohádkový les ruší.

 

Tuto sobotu 10. června od 10:00 do 15:00 hod. se uskuteční na raketové základně v Ketkovicích Dětský den. Děti i dospělí se mohou těšit na jízdy v offroadovém vozidle, ukázky pozemního boje, možnost střelby z různých typů kuličkových zbraní (samopal, kulomet, odstřelovačka) a ručních zbraní. Vstupné dobrovolné, občerstvení zajištěno. Více na stránkách www.facebook.com/events. Všichni jste srdečně zváni.

 

Od pátku 9. do neděle 11. června ožije okolí kaple Nejsvětější Trojice v Rosicích. O páteční noci se prolne program rosické Noci kostelů s třetím ročníkem festivalu Rozsvícená Trojice. Působivým zážitkem budou nasvícené vitráže kostelních oken i noční koncert Dua Abbelimento nazvaný V alejích baroka, neboť se uskuteční v sadu pod barokní kaplí. Závěrečné zklidnění v podobě zpěvů Taizé proběhne v interiéru rekonstruované památky.

V sobotu, po zahájení pouťového turnaje v malé kopané, navštíví návrší peleton cyklistů Na kole dětem v čele s Josefem Zimovčákem a odstartují bohatý festivalový program. Mezi 14:00 a 17:00 hod. na hlavním podiu v ovocném sadu vystoupí dechový a pěvecký soubor žáků ZUŠ Rosice, žáci rosické základní školy, kroužky Střediska volného času Rubiko, Tři věžičky, RC Kašpárkov, vzácnými hosty budou pomocný biskup Pavel Konzbul a Jan Veselý ze společnosti Podané ruce. Součástí festivalu budou i výtvarné dílny, workshopy, prohlídky kaple, naučná stezka křížovou cestou, piknik v sadu, jízdy na bryčce a také bohaté občerstvení. Zlatými hřebíky sobotního odpoledne bude divadelní představení na chůdách, koncert skupiny The Tap Tap, v případě příznivého počasí i start horkovzdušného balonu a od 20:00 hod. Pouťová taneční zábava se skupinou Vorazz na Starém pivovaru.

Neděle bude patřit především duchovním rituálům, novinkou bude přesun hlavní mše na venkovní prostranství před kaplí. Poté bude následovat vystoupení dechové hudby Moraváci

a závěr rozsvíceného víkendu bude doprovozen vystoupením scholy z Neslovic a Rosic v 15:00 hod. v kapli.

Benefiční vstupné 50 Kč – výtěžek bude použit na rekonstrukci kaple na Trojici. Akce se koná za každého počasí. Více na www.kic.rosice.cz a na vývěsce MěÚ.

 

Firma Metaldyne Oslavany nabízí letní brigádu s odměnou 1.265 korun za den. Jedná se o práci ve výrobě, možnost začít ihned nebo dle domluvy. Pro uchazeče se koná informační schůzka s prohlídkou pracoviště v závodě Metladyne v Oslavanech ve čtvrtek 8. června nebo 15. června vždy v 15:30 hod.

Dále firma Metaldyne Oslavany přijme nové pracovníky na pozici:

obsluha linek povrchových úprav podmínkou je výuční list, nástupní plat cca 22.500 Kč obsluha lisů do lisovny za studena

obráběč kovů

obsluha pilek do Zbýšova

Navíc firma obsazuje atraktivní pozici Technik 3D měření pro nepřetržitý provoz. Nutná výborná znalost výkresové dokumentace, měření a základy AJ nebo NJ.

Více informací o pozicích na www.metaldyne.cz, na tel. čísle 515 517 153, nebo zašlete svůj životopis na hr@metaldyne.cz.

 

Společnost Itself s.r.o., Brno, hledá posilu do svého týmu na pozici administrativní pracovníktelefonní operátor.

Požaduje: výborné komunikační dovednosti, uživatelskou znalost práce na PC.

Pracovní náplň: aktivní telefonní kontakt se zákazníky, vyřizování žádostí a zpracování dat, práce s databází a zadávání požadavků do interního systému.

Nabízí: zázemí stabilní ryze české společnosti, plný pracovní úvazek s pevnou pracovní dobou, práci v kanceláři v Ivančicích, příspěvek na stravování a další benefity.

V případě zájmu zasílejte motivační dopis včetně strukturovaného profesního životopisu na email: ondrackova@itself.cz. Více na vývěsce MěÚ.

 

Drůbežárna Prace bude v sobotu 10. června v 12:30 hod. na Poustkách prodávat:

kuřice všech barev, cena 170 Kč/ks

chovné kohouty, roční slepice, cena 80 Kč/ks

káčata, housata, husokačeny, krůty, brojlerová kuřata

krmivo pro drůbež a králíky a vitamínové doplňky

dále pak vykupovat králičí kožky, cena 5 Kč/ks