tlačítko návratu na úvodní stránku  Úvod

Hlášení 8. 6. 2017

 

Dům Zdraví Zastávka oznamuje, že kožní ambulance nebude ordinovat zítra tj. v pátek 9. června.

 

MUDr. Ševčík a MUDr. Zelníčková budou příští týden 12. – 16. června ordinovat pouze dopoledne, odpolední ordinace odpadá.

 

Dětské oddělení Zbýšov nebude ordinovat v pondělí 12. června. Akutní případy, které nesnesou odklad do druhého dne, ošetří MUDr. Popek.

 

Mladší přípravka a (fotbalový klub mládeže) FKM KAHAN zve příznivce kopané na 1. ročník memoriálu Jindřicha Štilárka, který se koná tuto sobotu 10. června na stadionu TJ Baník Zbýšov. Začátek turnaje v 9:00 hod., občerstvení zajištěno.

 

Sdělujeme zájemcům, že od zítřka tj. od pátku 9. června od 12:00 hod. bude otevřeno městské koupaliště. Provozní doba: denně od 9:00 do 19:00 hod. V pátek bude vstup zdarma.

 

Základní a Mateřská škola Zakřany zvou všechny děti a rodiče v neděli 11. června na Pohádkový les. Sraz je v 15:00 hod. u lesa za zakřanskou vodárnou u fotovoltaické elektrárny. Přijďte se pobavit a zasoutěžit si – nikdo neodejde s prázdnou. V případě nepříznivého počasí se pohádkový les ruší.

 

Od pátku 9. do neděle 11. června ožije okolí kaple Nejsvětější Trojice v Rosicích. O páteční noci se prolne program rosické Noci kostelů s třetím ročníkem festivalu Rozsvícená Trojice. Působivým zážitkem budou nasvícené vitráže kostelních oken i noční koncert Dua Abbelimento nazvaný V alejích baroka, neboť se uskuteční v sadu pod barokní kaplí. Závěrečné zklidnění v podobě zpěvů Taizé proběhne v interiéru rekonstruované památky.

V sobotu, po zahájení pouťového turnaje v malé kopané, navštíví návrší peleton cyklistů Na kole dětem v čele s Josefem Zimovčákem a odstartují bohatý festivalový program. Mezi 14:00 a 17:00 hod. na hlavním podiu v ovocném sadu vystoupí dechový a pěvecký soubor žáků ZUŠ Rosice, žáci rosické základní školy, kroužky Střediska volného času Rubiko, Tři věžičky, RC Kašpárkov, vzácnými hosty budou pomocný biskup Pavel Konzbul a Jan Veselý ze společnosti Podané ruce. Součástí festivalu budou i výtvarné dílny, workshopy, prohlídky kaple, naučná stezka křížovou cestou, piknik v sadu, jízdy na bryčce a také bohaté občerstvení. Zlatými hřeby sobotního odpoledne bude divadelní představení na chůdách, koncert skupiny The Tap Tap, v případě příznivého počasí i start horkovzdušného balonu a od 20:00 hod. Pouťová taneční zábava se skupinou Vorazz na Starém pivovaru.

Neděle bude patřit především duchovním rituálům, novinkou bude přesun hlavní mše na venkovní prostranství před kaplí. Poté bude následovat vystoupení dechové hudby Moraváci a závěr rozsvíceného víkendu bude doprovozen vystoupením scholy z Neslovic a Rosic v 15:00 hod. v kapli. Benefiční vstupné 50 Kč – výtěžek bude použit na rekonstrukci kaple na Trojici. Akce se koná za každého počasí. Více na www.kic.rosice.cz a na vývěsce MěÚ.

 

Drůbežárna Prace bude v sobotu 10. června v 12:30 hod. na Poustkách prodávat:

kuřice všech barev, cena 170 Kč/ks

chovné kohouty, roční slepice, cena 80 Kč/ks

káčata, housata, husokačeny, krůty, brojlerová kuřata

krmivo pro drůbež a králíky a vitamínové doplňky

dále pak vykupovat králičí kožky, cena 5 Kč/ks

 

Soukromý prodejce bude dnes od 15:45-17:00 hod. prodávat u kina:

české jahody, 70 Kč/kg

nové brambory, 20 Kč/kg

staré brambory, 9 Kč/kg

cibuli, 10 Kč/kg

nový česnek, papriky, rajčata, meruňky, broskve, třešně a další zboží.