tlačítko návratu na úvodní stránku  Úvod

Hlášení 9. 6. 2017

MUDr. Ševčík a MUDr. Zelníčková sdělují pacientům, že příští týden 12. – 16. června budou ordinovat pouze dopoledne, odpolední ordinace odpadají.

 

Dětské oddělení Zbýšov nebude ordinovat v pondělí 12. června. Akutní případy, které nesnesou odklad do druhého dne, ošetří MUDr. Popek.

 

Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR připomíná klientům, že její mobilní pracoviště bude na MěÚ Zbýšov opět fungovat ve středu 14. června od 9:00 do 11:00 hodin.

 

České dráhy, a.s. Brno, informují cestující, že v době od 14. června (0:00 hod.) do 30. června (23:59 hod.) proběhne nepřetržitá výluka traťové koleje v úseku Náměšť nad Oslavou – Zastávka u Brna – Brno a opačně na trati 240 Brno – Jihlava. Po dobu výluky budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny autobusovou dopravou, která bude organizována dle výlukového jízdního řádu.

Vlaky kategorie R budou nahrazeny autobusy v úseku Brno – Náměšť nad Oslavou a opačně. Vlaky Os budou nahrazeny v úseku Náměšť nad Oslavou – Zastávka u Brna – Brno a opačně, kde v úseku Zastávka u Brna – Brno budou spoje náhradní dopravy vedeny po dvou linkách: linka A (zrychlený spoj), linka B (zastávkový spoj).

Služby se v době výluk poskytují v omezeném rozsahu.

Více na vývěsce MěÚ a na stránkách www.cd.cz/vyluky, tel.: 221 111 122. České dráhy se omlouvají za vzniklé komplikace a děkují za pochopení.

 

Zbýšovské farní společenství zve širokou veřejnost na Noc kostelů, která se koná dnes 9. června od 19:00 do 23:00 hodin v místním kostele svatého Martina. Noc kostelů je evropskou a celonárodní akcí, která nabízí návštěvníkům možnost poznat společenskou, kulturní a historickou hodnotu kostelů, navštívit běžně nepřístupná místa a vytváří prostor pro setkání s vírou a křesťanstvím. Součástí programu bude i koutek pro děti. Ve 20:00 a 22:00 hodin vystoupí Zbýšovský chrámový sbor. K návštěvě akce srdečně zvou pořadatelé.

 

Sdělujeme zájemcům, že odedneška od 12:00 hod. bude otevřeno městské koupaliště. Provozní doba: denně od 9:00 do 19:00 hod. Dnes vstup zdarma.

 

Zítra tj. v sobotu 10. června v 16:30 hod. sehraje A mužstvo TJ Baníku Zbýšov na domácím hřišti poslední mistrovské utkání III. třídy v kopané v tomto soutěžním ročníku s mužstvem Vysokých Popovic. TJ Baník zve na toto sportovní utkání všechny své příznivce.

 

Mladší přípravka a (fotbalový klub mládeže) FKM KAHAN zve příznivce kopané na 1. ročník memoriálu Jindřicha Štilárka, který se koná zítra tj. v sobotu 10. června na stadionu TJ Baník Zbýšov. Začátek turnaje v 9:00 hod., občerstvení zajištěno.

 

Základní a Mateřská škola Zakřany zvou všechny děti a rodiče v neděli 11. června na Pohádkový les. Sraz je v 15:00 hod. u lesa za zakřanskou vodárnou u fotovoltaické elektrárny. Přijďte se pobavit a zasoutěžit si – nikdo neodejde s prázdnou. V případě nepříznivého počasí se pohádkový les ruší.

 

Zítra tj. v sobotu 10. června od 10:00 do 15:00 hod. se uskuteční na raketové základně v Ketkovicích Dětský den. Děti i dospělí se mohou těšit na jízdy v offroadovém vozidle, ukázky pozemního boje, možnost střelby z různých typů kuličkových zbraní (samopal, kulomet, odstřelovačka) a ručních zbraní. Vstupné dobrovolné, občerstvení zajištěno. Více na stránkách www.facebook.com/events. Všichni jste srdečně zváni.

 

Firma Hana Němečková bude v pondělí 12. června na Poustkách od 9:00 do 12:00 hod. prodávat krmivo belgické firmy Versele Laga, šrot a granule pro slepičky 1 kg za 14 Kč,   dále rozvažované granule pro pejsky od 25 Kč za kg, pro kočičky od 40 Kč za kg. V nabídce pamlsky měkké, tvrdé, sušené a ochucené.

 

Drůbežárna Prace bude zítra tj. v sobotu 10. června v 12:30 hod. na Poustkách prodávat:

kuřice všech barev, cena 170 Kč/ks

chovné kohouty, roční slepice, cena 80 Kč/ks

káčata, housata, husokačeny, krůty, brojlerová kuřata

krmivo pro drůbež a králíky a vitamínové doplňky

dále pak vykupovat králičí kožky, cena 5 Kč/ks