tlačítko návratu na úvodní stránku  Úvod

Seniorská obálka

Město Zbýšov se stává součástí celorepublikovému projektu I.C.E. karta – Seniorská obálka.

Na základě spolupráce s projektem „Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň Ministerstva práce a sociálních věcí“ se připojujeme k distribuci Seniorské obálky pro naše občany. Akce probíhá pod záštitou MzČR, Jihomoravského kraje a Záchranné zdravotnické služby JMK.

Senioři, invalidé, osoby v dlouhodobém léčení, apod., ti všichni jsou cílovou skupinou projektu, který má zajistit předání důležitých informací o zdravotním stavu občana pro potřeby zásahu Záchranné zdravotnické služby.

V tomto čísle ozvěny se Vám do rukou dostává jednoduchý a přehledný formulář karty I.C.E. s návodem k vyplnění. Dokumenty je možné kdykoliv stáhnout z webových stránek města Zbýšova na adrese www.mestozbysov.cz.

S vyplněním formuláře se neváhejte obrátit na své nejbližší, případně požádejte o pomoc svého praktického lékaře v rámci zdravotní prohlídky.

K formuláři je dále vydávána specifická plastová obálka opatřená magnetickým a samolepicím páskem pro umístění na vnitřní stranu vchodových dveří nebo na lednici v domácnosti. Tuto obálku můžete získat bezplatně, právě při pravidelné návštěvě svého praktického lékaře ve Zbýšově. Nebojte se o ni požádat!

Prosíme občany, aby vyzvednutí obálky, nebo pomoc s vyplněním formuláře, spojili s jinou plánovanou návštěvou lékaře a nezatěžovali zdravotnické zařízení pouze v souvislosti se Seniorskou obálkou.

Vyplněný formulář s případnou další zdravotnickou dokumentací po vložení do obálky umístěte pomoci magnetické pásky na svoji lednici, nebo pomocí lepicí pásky na vnitřní stranu hlavních vchodových dveří.

Při zdravotních potížích s výjezdem ZZS JMK získají záchranáři základní důležité informace o Vašem zdravotním stavu, které jim mohou pomoci při poskytování neodkladné první pomoci.

Soubory ke stažení:

Pokyny k vyplnění

Formulář „seniorská obálka“